Yaşam

Adıyaman’da hayatını kaybeden KKTC’li öğrenciler için Kıbrıs Modern Sanat Müzesi tarafından “Şampiyon Melekler Anıtı” dikilecek.

KKTC’yi temsil edecekleri voleybol turnuvasına katılacakları Adıyaman’da Gazimağusa Türk Maarif Koleji öğrencileri, aileleri ve öğretmenleri Türkiye’de meydana gelen Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybetti. Adıyaman İsias Otel’de hayatını kaybeden 6 veli, 5 öğretmen ve yaşları 12-14 arasında değişen 24 genç sporcunun hatırası, Surlarıçi Kent Müzesi ve 3 metrelik bronz Şampiyon Melekler Anıtı’ndaki tablolarıyla yaşatılacak.

Yakın Doğu Teşkilatı Müzeler Daire Başkanlığı’na bağlı Surlariçi Kent Müzesi ve Kıbrıs Çağdaş Sanat Müzesi’nin girişimiyle dikilecek olan Şampiyon Melekler Anıtı’nda hayatını kaybeden KKTC öğrenci, veli ve öğretmenlerin isimleri yer alacak. Hindi. Yakın Doğu Üniversitesi yerleşkesinde yer alan Heykel Atölyesi’nde çizimleri yayınlanan Şampiyon Melekler Anıtı için çalışmalara başlandı. Anıtın yanı sıra Kıbrıs Çağdaş Sanat Müzesi sanatçıları tarafından depremde hayatını kaybedenler anısına yapılacak tablo da Surlarici Kent Müzesi’nde sergilenecek.

prof. İrfan Suat Günsel: “Şampiyon Melekler Anıtı’nı depremde hayatını kaybeden çocuklarımız, ailelerimiz ve öğretmenlerimizin anısına adıyoruz.”

“Ülkemizde yaşanan deprem felaketi kalbimizde derin yaralar bıraktı” diyen Prof. ülkemizi temsil edecekleri yer yaramızı derinleştirdi. Şampiyon Melekler Anıtı’nı depremde hayatını kaybeden çocuklarımız, aileleri ve öğretmenlerimizin anısına ithaf ediyoruz.”

Türkiye’de meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Prof. Dr. Günsel, “Şampiyon meleklerimiz her zaman kalbimizde olacak. Kıbrıs Türk Halkının başı sağolsun” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

baklan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu