Haber

Artvin’de Derede Bulunan Ayaktan DNA Örneği İsteniyor

ARTVİN’in Borçka ilçesinde bir derede ayağı kesik halde bulunan insana ilişkin soruşturmasında kentte bir aile DNA örneği almak için jandarmaya başvurdu. Ekiplerin yaptığı ön incelemelerde kesik izine rastlanmayan ayağın, hayvanlar tarafından mezarlıktan çıkarılmış olabileceği de değerlendiriliyor.

Borçka ilçesine bağlı Karşıköy’de dün öğle saatlerinde Zigan Çayı’nda balık tutan Yasin Şimşek, suda kırık insan ayağı olduğunu fark ederek durumu jandarmaya bildirdi. Haber verilmesi üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi. Ayak, DNA tespiti için Artvin Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken, savcılık soruşturma başlattı. İlçede belediye hoparlörlerinden yapılan anonslarla DNA testi yaptırmak isteyenlerin İlçe Jandarma Komutanlığına başvurması istendi.

Ayağın kime ait olduğunun tespiti için yapılan incelemede; Açıklamanın ardından ilçede kayıp şahıs arayan 1 ailenin DNA örneği vermek için jandarmaya başvurduğu belirtildi.

Bu arada grupların ön otopsi incelemelerinde kesik izine rastlamadığı ayak; Son günlerde etkili olan yağışlarla yumuşayan mezarlıktan hayvanlar tarafından çıkarılmış olabileceği de pahalıya mal oldu. Soruşturma devam ediyor.

haber-doganhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu