Haber

Balıkesir Jandarma Komutanlığı 28 zararlı ‘phishing’ ve 60 zararlı siteyi engelledi

Balıkesir’deki Jandarma Komutanlığı Siber Şube Müdürlüğü ekipleri, internetteki sanal devriyeleri sırasında vatandaşların kimliklerine ve banka e-posta adreslerine yönelik faaliyet gösteren 28 zararlı ‘phishing’ ve 60 zararlı siteye erişimin engellenmesi için USOM ve BTK’ya bildirimde bulundu.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Siber Hatalar Şube Müdürlüğü tarafından 9 Ocak – 16 Ocak 2024 tarihleri ​​arasında internet üzerinden gerçekleştirilen sanal devriye faaliyetlerinde, vatandaşların kimlik gibi kişisel bilgilerini ele geçirmeyi amaçladığı belirlenen 28 phishing iletişim adresi belirlendi. , adres, e-posta ve banka bilgilerine erişildi. Erişimin engellenmesi amacıyla Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’ne (USOM) bilgi verildi ve erişim engellendi.

Ayrıca siber jandarma ekipleri, “yasa dışı bahis ve müstehcen” içerik yayınladığı tespit edilen 60 internet sitesini Bilgi Teknolojileri ve Bağlantılar Kurumu (BTK) İnternet Bilgilerini Raporlama Merkezi’ne (www.ihbarweb.org) bildirerek erişimi engelledi.

Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, kabahatlerin azaltılması, önlenmesi ve suçluların yakalanmasına yönelik çalışmaların aralıksız devam edeceği açıklandı. – BALIKESİR

abanahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu