Ekonomi

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Yatırım dünyasında öne çıkmak ve kazancınızı artırmak için InvestingPro ile tanışın! Şimdi %20’ye varan indirimden faydalanın. Kupon kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Cw Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş.

CW Enerji (CWENE), yurt içinde yerleşik müşterisi ile güneş paneli ürünü için toplamda KDV hariç 1.528.409,75 dolar tutarında ürün satışı konusunda anlaşma yaptı.

Satışa istinaden yaklaşık %30 oranındaki avans ödemesi alan şirket, söz konusu ürünlerin teslimatının 2024 yılının üçüncü çeyreği içerisinde tamamlanmasını planlıyor.

Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş.

Borusan Yatırım (BRYAT), Borusan İstikbal Ticaret Türk A.Ş. ile Pay Devir Sözleşmesi imzaladı. Bu kapsamda, Borusan İstikbal Ticaret Türk A.Ş.’nin Borusan Lojistik Dağıtım Depolama Taşımacılık ve Ticaret A.Ş. nezdinde sahip olduğu 1.463.320,82 Türk Lirası tutarında sermayeyi temsil eden 1 Kuruş nominal değerde B Grubu 146.332.082 adet pay, Şirket tarafından 18.200.000 dolar bedel ile devralındı.

Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri Sanayi Ticaret A.Ş.

CASAsırası şirketin finansal raporlarının KAP’a bildirimi ile ilgili olarak ek süre verilmesinin Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygun görülmesi sebebiyle bugün seans başlangıcı itibarıyla (saat 09:40’ta Açılış Tek Fiyat Emir Toplama bölümü) yeniden işleme açılacak.

Diriliş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

DIRIT sırası şirketin finansal raporlarının KAP’a bildirimi ile ilgili olarak ek süre verilmesinin Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygun görülmesi sebebiyle bugün seans başlangıcı itibarıyla (saat 09:40’ta Açılış Tek Fiyat Emir Toplama bölümü) yeniden işleme açılacak.

Migros T.A.Ş.

Migros (MGROS), 19 adet Migros, 7 adet Migros Jet, 6 adet Macrocenter, kişisel bakım mağazacılığı formatında 2 adet Mion olmak üzere toplam 34 yeni mağazayı ve 1 adet dağıtım merkezini Mayıs ayı içerisinde hizmete açtığını bildirdi. 31 Mayıs 2024 itibariyle şirketin toplam mağaza sayısı 3.460 oldu.

PC İletişim ve Medya Hizmetleri Sanayi Ticaret A.Ş.

PC İletişim (PCILT), İlbak Holding A.Ş. yatırımlarından ve Türkiye’de yayın hayatına başlayacak olan, CNBC-e markasının tanıtımına yönelik medya planlama ve satın alma faaliyetlerini yürütmek üzere medya planlama ve satın alma sözleşmesi imzaladı.

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Vestel Elektronik (VESTL), Elektroskandia Sverige AB’nin Cylinda AB’de sahip olduğu ve Cylinda AB’nin 25.000 İsveç Kronu (SEK) sermayesini temsil eden, her biri 1 İsveç Kronu (SEK) nominal değerde toplam 25.000 adet paylarının tamamının, toplam 69.464.282 İsveç Kronu (SEK) (6,08 milyon euro) bedelin nakden ve peşinen ödenmesi suretiyle, %100 dolaylı bağlı ortaklığı Vestel Holland B.V. tarafından satın alındığını ve pay devri işlemlerinin tamamlandığını duyurdu.

VBTS kapsamında tedbir getirilen hisseler

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında FENER ve SAMAT paylarında 05/06/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 04/07/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

MARKA payları 05/06/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 04/07/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek.

karahalliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu