Haber

Burak Yılmaz Beşiktaş’a veda edebilir

Beşiktaş Teknik Sorumlusu Burak Yılmaz, kulüp lideri Ahmet Parıltı Çebi’den bir isteği olacağını, bu isteğin kabul edilmemesi halinde Beşiktaş’a veda edeceğini söyledi.

Yılmaz, Trendyol Süper Lig’in 11. haftasında Bitexen Antalyaspor’a 3-2 yenildikleri maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, ikinci yarıda oyunun tersine dönmesine anlam veremediklerini söyledi.

Sorumlunun kendisi olduğunu belirten Yılmaz, “Tabii ki çok fazla sorun var, çok fazla düşünce var. Bunları çözmeye çalışacağız. Söylemek istediğim çok şey var. Ben istemedim.” Kimseden bir şey yok. Haftalardır konuşulan bu. Ben kimseden bir şey istemedim. Liderimiz, yönetimimizin aldığı kararın sorumluluğunu aldım ve geldim. Yarın bana teşekkür edilirse ben de teşekkür ederim. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Her şeyimi vermeye çalışıyorum. Ama şunu söylemek istiyorum. Beşiktaş forması benim için çok değerli. Galibiyetten daha değerli. Teknik yönetim görevim “Daha değerli” hayatım” dedi.

Yılmaz, elleri titreyen formayı oyunculara verdiğini anlatarak, “Bunu böyle kullanıp bana geri vermesinler. Ya da versem geri almayı biliyorum. Umurumda değil” dedi. . Hayatım umurumda değil. 3 puan umurumda değil. Galibiyet umurlarında değil. Burada önemli olan Beşiktaş forması. Beşiktaş formasını verdim, tekrar alacağım. kullanamayanlardan, bana saygısızlık edenlerden, kaba olanlardan, bunu açıkça söylüyorum, bugün onun prestijini ve özellikle de teknik yönetici olarak hayatımı umursamıyorum. Teknik direktör, ya futbolla hiç ilgilenmezsem? Ama “Ellerim titreyerek, ilk 11’e giren oyuncularımıza ya da sonradan katılan kardeşlerimize Beşiktaş formasını veriyorum. Özellikle ülkemize gelip oyuncularımıza saygısızlık eden, kaba davrananları asla kabul etmeyeceğim. Beni tanıyor musun. Bunu kabul etmeyeceğim.” dedi.

Bailly-Tayfur Bingöl tartışması

Yılmaz, Eric Bailly’yi tamamen uygunsuz bir davranış nedeniyle devre arasında oyundan çıkardığını belirtti.

Bailly’nin devre sonuna doğru Tayfur Bingöl’le yaşadığı tartışmayı hatırlatan gazeteciye, “Ben ona bunu yaptırmıyorum. Tayfur, Türk, yabancı ayrımı yapmıyorum. Ama siz yapamazsınız.” oyuncuma, Beşiktaş formasının yakasını çek ve devam et, tamam ben öyle bir adamım, “Bunu yapmaya devam etsem de teknik direktör olarak hayatıma bu şekilde devam edeceğim.” söz konusu.

Yılmaz, “Burada öğretmen olmak isteyen değerli büyüklerimiz var. Onları duyuyorum, izlemiyorum, etkilenmemeye çalışıyorum. Bundan sonra liderim ile konuşacağım. Aralık ayına kadar devam edeceksem” dedi. 3, 4 Aralık’ta küçük bir isteğim olacak ama olmazsa yarın Beşiktaş’a gideceğim. “Kulübe teşekkür edip ayrılacağım. Ben de bunu söylüyorum. Kimseden hiçbir beklentim yok. Ama sabah akşam burada çalışıyorum.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bugün çok üzgün olduğunu vurgulayan Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ben kendi ülkemde böyle bir saygısızlığın yapılmasına izin vermem. Yapabilirsin ama ben izin vermem. Hakeme geleyim. Geçen hafta da oldu, bu hafta da oldu. Dün hakem hakkında konuşuyoruz. Trabzon taraftarı hakem hakkında konuşuyor. Galatasaray taraftarı hakem hakkında konuşuyor. Bize yapılanlar belli. Nasıl olacak? “Peki? Beşiktaş’a penaltı vermemek bu kadar kolay mı? Bizde, Beşiktaş’ta kaos yok. Bundan sonra liderim ile görüşeceğim. Merak etmeyin millet. Yarın liderimin elini saygıyla öpüp gideceğim. Ama kalırsam birkaç isteğim var. Çok açık.”

haber-akdeniz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu