Haber

Çekya’nın termal turizm kültürü Kayseri’de uygulanacak

Kayseri’nin Kocasinan ilçe belediyesi, Çekya’daki termal turizm kültürünü, kentin Bayramhacı Mahallesi’nde yer alan termal kaynaklarda uygulamak için çalışma başlattı.

Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yazılı açıklamasında, şifalı su kaynaklarının yoğun olduğu Çekya’da incelemede bulunduklarını, termal kaynak açısından güçlü olan Bayramhacı bölgesinde örnek bir projeyi hayata geçireceklerini kaydetti.

Bayramhacı’nın termal su kaynaklarının, ülke ve Kayseri turizmine kazandırılması için çalıştıklarını vurgulayan Çolakbayrakdar, “Çekya’nın yalnızca sıcak sudan istifa edilen bir yer olmadığını gördük. Bununla birlikte medikal kür merkezi ve yaşayan bir kent mantığıyla planlanmış yer olduğuna şahitlik ettik. Bunları, Bayramhacı ve öteki termal kaynakların olduğu yerlere entegre etmek için çalışıyoruz.” tabirlerini kullandı.

Birçok alanda zenginlikleri olan kadim kentin her bir köşesinin, kendine has özellik ve kıymetleriyle ön plana çıktığını belirten Çolakbayrakdar, projeyle birlikte Kayseri’nin turist potansiyelinin artacağını söz etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu