Ekonomi

Citi, Birleşik Devletler makine hisselerinin analizine başladı

Citi analistleri, ABD’deki makine şirketleri hakkında araştırma kapsamı sunmaya başladı ve ihtiyatlı iyimser bir duruş sergiliyor. Bu görüş, makine sektörü genelinde dengeli bir şekilde yayınladıkları Al ve Tut tavsiyelerine de yansıyor.

Citi, özellikle inşaatla bağlantılı şirketlerin önemli büyüme potansiyeline sahip olduğunu vurguluyor. Bunun nedeni, Kuzey Amerika konut dışı inşaat ve ticari ekipman pazarlarının ilk başta beklenenden daha olumlu bir şekilde değerlendirilmesidir.

“Görünümümüz, konut dışı inşaat başlangıçlarını ve müteakip harcamaları tahmin eden özel modelimize dayanmaktadır. Konut dışı inşaatlara yönelik olumlu tahminimiz, United Rentals’ın gelecekteki büyüme için iyi bir konumda olduğu anlamına geliyor” dedi.

Ayrıca Citi, Caterpillar (CAT) ve Oshkosh Corporation (OSK) hisselerinin satın alınmasını tavsiye etmeye devam ediyor ve bu hisselerin performansını artırabilecek farklı faktörlere ve devam eden piyasa trendlerine güçlü katılımlarına dikkat çekiyor.

Buna karşılık banka, Kuzey Amerika tarım sektöründe daha büyük potansiyel riskler tespit ediyor. Analistler, önceden sahip olunan ekipman stoklarında artış ve büyük tarım makinelerinin değiştirilmesine yönelik talepte potansiyel bir azalma da dahil olmak üzere öngörülebilir zorlukların altını çiziyor. Citi, bu sorunların 2025 yılı için mevcut ve gelecekteki kazanç projeksiyonlarını etkileyebileceğini öne sürüyor.

Analistler CNH Industrial’ı (CNHI) tarım sektöründe tercih ettikleri hisse olarak belirtirken, bu hissenin istisnai olduğunu belirtiyor. “Analiz ettiğimiz tarım ekipmanı üreticileri arasında gelecek yıl hisse başına kazanç artışı göreceğini tahmin ettiğimiz tek şirkettir ve bu da önemli maliyet azaltma çabalarıyla desteklenecektir.”

Bu makale yapay zeka kullanılarak oluşturulmuş ve çevrilmiş olup bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

haber-toprakkale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu