Haber

Cumhurbaşkanı lehine sloganlar atan çocuğa fırın işçisi bıçak çekti, 8 yıl hapisle yargılanacak

Seçimden sonra ekmek almaya gelen çocuğa Cumhurbaşkanı lehinde sloganlar attığı gerekçesiyle hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan fırın çalışanı Kadir Y. hakkında “halkı tahrik” suçundan dava açıldı. halkı kin ve düşmanlığa uğratmak veya aşağılamak” ve “silahla tehdit etmek”.

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Cumhuriyet Mahallesi’nde bir fırın işçisinin 28 Mayıs 2023 gecesi dükkana gelen bazı kişilerle tartıştığının görülmesi üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi. yerel bir haber sitesinin Instagram hesabından paylaştığı görüntüde ise tezgahtan bıçak alarak dükkandakileri kovduğunu söyledi.

İddianamede zanlının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy verenlere hitaben konuşma yaptığı belirtildi. Bu telaffuzun “halkın bir kesimine karşı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği, söz konusu söylemin sosyal medyada çok fazla gündem olması nedeniyle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıktığı” kaydedildi. , “Bıçağım nerede?” Ayrıca “silahla tehdit” suçunu işlediği belirtildi.Sanık Kadir Y.’nin savunmasının yer aldığı iddianamede, zanlı Kadir Y.’nin o gün dükkanında yüksek sesle bağırdığı ifade edildi. Olaydan 5 dakika sonra çocuk babasıyla birlikte geldi, babasının neden bağırdığını sordu ve ardından ‘Defolun’ diye bağırdı. Kabahatlerden 8 yıla kadar hapis istemiyle önümüzdeki günlerde Gaziosmanpaşa 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu