Haber

DEM-CHP ittifakında malumun ilamı: Başkan yardımcısı bizden olacak!

DEM Parti’den, CHP’yle yapılan yerel seçim ittifakıyla ilgili 14 Mayıs öncesindeki “Cumhurbaşkanı Yardımcısı” vaadini hatırlatan bir açıklama geldi.

“AK Parti kazanmasın diye ittifak kurduklarını” söyleyen DEM Parti Meclisi Üyesi Ahmet Saymadi, “bunun için bir sürü yerde çeşitli ittifak zeminlerini zorladıklarını” belirtti. 


“ARKADAŞLARIMIZ BAŞKAN YARDIMCISI OLACAK”

Seçimden sonraki süreç hakkında da konuşan Saymadi, İstanbul’da 22 ilçede CHP listelerinden seçime girdiklerini hatırlattı. Saymadi, Oralarda belediyelerin kazanıldığı durumlarda başkan yardımcısı arkadaşlarımız olacak. Büyükşehir belediye meclisinde DEM Parti’nin grubunu kuracaklar. İlk defa İstanbul’da yerelde bu kadar ciddi anlamda temsiliyet yakalayacağız” dedi. 

Saymadi, ilçede aday çıkarılmayıp ilde çıkarılmasıyla ilgili de, “Geçen seçimde CHP’ye oy verdiğimiz için bizde bir CHP’ye oy verme alışkanlığı oluşmasın diye” ifadelerini kullandı. 

“KARARI GÖRMEDİĞİMİZ ARKADAŞLARIMIZ DA VERİYOR”

Hürriyet’te yer alan habere göre Saymadi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir yerel seçimde partinin bütün olarak bir yere yönelmesi veya bir yerden uzaklaşması gibi kararlar sadece İstanbul’da sadece genel merkezde alınmaz.

Aday çıkarmayalım, aday çıkaralım, iş birliği kararına bu partinin gördüğünüz sahada çalışanları dışında görmediğimiz arkadaşlarımız da karar veriyor.

Bu kararlar halkla bütünleşmiş, halkın içinde olan demokratik siyasete katılamayan, cezaevinde siyasi yasaklı olan başka yerlerdeki arkadaşlara sorularak edilerek karar veriliyor.

Bu kararlar partinin bütününde neresini anlıyorsanız orayı anlayın kayıt var telefon var rahat konuşamıyoruz diyeyim. Her neresine soruluyorsa soruluyor.”

KAYNAK: HÜRRİYET

haberbasiskele.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu