Haber

Depremzedeler Mobil Simülatörle Eğlendi

Depremzedeler taşınabilir simülatörle eğlendi

ELAZIĞ – Türkiye Araba Sporları Federasyonu Taşınabilir Eğitim Simülatörü, depremzedeleri eğlendirdi. Yaklaşık 45 gün boyunca depremden etkilenen 11 ilde 3 bin çocuğa ulaşan TIR’ın son durağı Elazığ oldu.

TOSFED’in hayata geçirdiği Taşınabilir Eğitim Simülatörü bu yıl deprem bölgelerindeki çocuklara yönelik yola çıktı. Yaklaşık 45 gün boyunca depremden etkilenen 11 ilde 3 bin çocuğa ulaşan TIR’ın son durağı Elazığ oldu. Bu kapsamda TIR, Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi önüne monte edildi. Burada kurulan tırdaki simülatörler ile çocuklara sürüş deneyimi yaşatıldı. Çocukların büyük heyecan ve memnuniyet yaşadıkları etkinlikte boyama ve okuma kitabı, kalem ve balon da verildi.

TOSFED Proje Koordinatörü Yunus Savaşr, bugüne kadar yaklaşık 3 bin çocuğa ulaştıklarını belirterek, “Geçen yıl 58 ilde bu projeyi gerçekleştirdik. Bu yıl tırımızı giydirip deprem bölgesine doğru yola çıktık. Geçen yıl ‘Gezici Eğitim Simülatörü Projesi’ kapsamında 17 binden fazla çocuğa ulaştık.Burada deprem bölgesinde 3 binden fazla çocuğa ulaştık. Projemiz Elazığ’da bitiyor. Kahramanmaraş’ta başladı ve 45 günlük bir süreçti. Çocuklarla güzel vakit geçirerek burada bitirdik” dedi.

Çocuklardan Muhammed Akbulak, “Güzel bir etkinlik. Çok eğlenceli. Ben de etkinlikleri çok seviyorum.”

Muhammed Uzman, “Çok güzel bir etkinlik, çok beğendim. Bu arabayı kullanmaktan çok keyif aldım. Babam getirirse yine geliriz” dedi.

habersamandag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu