Teknoloji

DuckDuckGo’dan yapay zekaya farklı bir yaklaşım: Chatbot yerine…

Microsoft ve Google’ın ayak izlerini takip etmek ÖrdekÖrdek Git üretken yapay zekaya adım atmak üzere. Ancak şirket bir chatbot ile başlamıyor. DuckDuckGo yerine, mevcut Anında Yanıt özelliğini geliştirmek için OpenAI ve Anthropic ile ortaklık yapıyor.her aradığında” Ördek Yardımı“, ancak bunu yaptığında, araç, sorularınıza doğal bir dille yanıt vermek için Wikipedia’dan (ve bazı durumlarda Encyclopædia Britannica’dan) yararlanır.

Ancak bu özellik, hemen tüm DuckDuckGo deneyiminin bir modülü haline gelmeyecek. Duyuru ile, DuckAssist muadillerinin sadece DuckDuckGo uygulaması veya tarayıcı uzantısı kullanılırken görüneceği belirtiliyor. Şirket, kullanılabilirliği genişletmeden ve DuckAssist’in modelinin ek kaynaklardan yararlanmasına izin vermeden önce önümüzdeki haftalarda geri bildirim toplamak istediğini söylüyor. Gizlilik konusunda endişe duyanlar için DuckDuckGo, DuckAssist’i kullanabilir giriş yapmaya gerek yok ve şirketin kişisel bilgilerinizin hiçbirini OpenAI ve Anthropic ile paylaşmayacağını belirtmektedir. DuckAssist çağrıları da modellerini eğitmek için kullanılmayacaktır.

DuckDuckGo kullanıcıları, gelecekte daha fazla yapay zeka destekli özelliğin gelmesini bekleyebilir. DuckDuckGo’nun CEO’su Gabriel Weinberg, ” Bu, önümüzdeki aylarda kullanıma sunmayı umduğumuz bir dizi verimli yapay zeka destekli özelliğin ilkidir.der ve ekler: DuckAssist’in ilk sırada yer almasını istedik çünkü kullanıcıların aradıklarını daha hızlı bulmalarına yardımcı olabileceğini düşünüyoruz.

kibriscik-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu