Haber

Genç kadınların kabusu oldu: Soruşturma açıldı

İngiliz polisi, kadınların gece dışarıda sarhoş halde rızaları dışında sinemaya götürüldükleri sosyal medyada yayınlanan rekor görüntüleri araştırdı.

Sarhoş kadınların kasıtlı ve izinsiz olarak kayıt altına alındığı görülürken, sosyal medyada “Manchester Sokaklarında Dolaşan Güzel Sarhoş Kız” ve “26 Ocak 2024’te Manchester’da Bir Gece Kontrolü Kaybeden Güzel Bekar Bayanlar” gibi manşetler yer alıyor. .

Bu görüntülerin bazılarında gece dışarıda arkadaşlarıyla birlikte sokakta yürüyen ve alkollü olmayan kadınların kayıt altına alınarak servis yapıldığı görülüyor.

Kadınları teşhir eden bu görüntülerin sosyal medya platformlarında yayınlanması üzerine soruşturma başlatıldı.

Manchester polisi, şehir merkezinde gece çalışan tüm memurlara her vardiya öncesinde bu konuda bilgi verildiğini duyurdu.

Yetkililer, “Polis memurlarının hepsi bunun farkında ve aktif olarak çekim yapanları yakalıyor” dedi. söz konusu.

Yetkililer, insanların halka açık yerlerde kendi istekleri dışında sinemaya götürülmesinin yasa dışı olmasa da, “kadın ve kız çocuklarının gece dışarı çıkarken kendilerini güvende hissetmeleri gerektiğini” yineleyerek, sinemaya götürülen kadınları “halka zarar verecek şekilde” uyardı. endişe veya sıkıntı yaşamaları durumunda derhal polise başvurmaları gerekmektedir.

cumayeriajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu