Ekonomi

“Hızla Genişleyen Bir Pazarda Güçlü Performans”: Bank of America, Süper Mikro Bilgisayarda Satın Alma Derecelendirmesiyle Kapsama Başlıyor

BofA Global Research, Süper Mikro Bilgisayar (SMCI) için 1.040 $ hedef fiyatıyla Al tavsiyesi verdi.

Açılış öncesi piyasa faaliyetinde şirketin hisseleri %5 oranında arttı.

“Sunucu ve depolama çözümleri sağlayan bu şirketin, yapay zeka (AI) uygulamalarının yol açtığı talep artışından yararlanacağına inanıyoruz (gelirinin %50’sinden fazlası şu anda grafik işlem birimleri (GPU’lar) gibi AI hızlandırıcılara bağlı) ),” analistler Perşembe günü yayınlanan bir raporda söyledi. ” söz konusu.

“Mevcut finansal piyasa analizlerinde AI sunucularına yönelik pazar büyüklüğünün hafife alındığına inanıyoruz. AI sunucularına olan talep, genel sunucu pazarının tarihsel büyüme oranıyla (%5,5) karşılaştırıldığında, önümüzdeki üç yıl içinde ortalama %50’lik bir Bileşik Büyüme Oranı ile artacak. Son 17 yılda CAGR) “Artacağını (CAGR) öngörüyoruz. Üstün Micro’nun gelirlerinin daha hızlı artacağını, bunun da pazar payının artacağını öngörüyoruz.”

BofA’nın da belirttiği gibi, Superior Micro Computer’ın büyüyen bir sipariş listesi var ve önemli gelir artışını desteklemek için üretim kapasitesini artırıyor. Şirket aynı zamanda merkezi işlem birimleri (CPU’lar) ve GPU hızlandırıcıları tedarik ederek Nvidia, AMD ve Intel gibi önde gelen teknoloji şirketleriyle ürünleri pazara sunma konusunda önemli bir ilk ortaktır.

Analistler, Magnificent Micro Computer’ın çeşitli yeni tasarım ve teknolojilere uyum sağlama yeteneğinin, önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil yapay zeka odaklı işlemcilere göre rekabet avantajı sağladığını belirtiyor.

“Analizimize göre gelir ve hisse başına kazanç (EPS) tahminlerimiz, konsensüs tahminlerinden önemli ölçüde daha yüksek” dediler.

Bu makale yapay zekanın yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

akyakaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu