Yaşam

İftar menüleri 2024: 24. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının 24. gün iftar menüsü ile yavaş yavaş Ramazan ayının sonuna doğru geliyoruz.

Bugün de sebze severlerin bayılacağı ama sebze yemeği yemeyen kişilerin farkına dahi varmayacağı hem sağlıklı hem de lezzetli bir çorba tarifiyle iftara başlangıç yapıyoruz. Çorbanın hemen ardından klasik yemeklere meydan okuyan iki yemek ile devam ediyor ve son olarak tüm tatlı ihtiyacınızı tek kaşıkta kesecek bir tatlı ile 24. gün iftar menümüzü sonlandırıyoruz.

24. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Kabak çorbası,
  • Köfteli hünkarbeğendi,
  • Arpa şehriyeli kuskus pilavı,
  • Tiramisu

KABAK ÇORBASI24. gün iftar menüsüne besleyiciliği ile ön plana çıkan kabak çorbası ile başlangıç yapıyoruz. Lezzeti ile o kadar beğeni toplayacak ki ana malzemesinin kabak olduğunu yapan kişiden başkası bilmeyecek.

Sağlıklı ve lezzetli: Kabak çorbası tarifi

KÖFTELİ HÜNKARBEĞENDİOsmanlı mutfağının en sevilen tariflerinden biri olan hünkarbeğendiyi hiç köfteyle denemiş miydiniz? Cevabınız hayırsa o zaman bu gün o gün! Kolları sıvayın ve 24. gün iftar menüsü için köfteli hünkarbeğendi yemeğini yapmaya başlayın.

Lezzetine doyum olmaz: Köfteli hünkarbeğendi tarifi

ARPA ŞEHRİYELİ KUSKUS PİLAVIKuskus, mutfağımızda yer alan ancak nasıl kullanacağını tam kestiremediğimiz malzemelerden bir tanesi. Sizde kuskus yemeğinin lezzetini seviyor ve onu farklı tarifler ile kullanmak istiyorsanız bu pilav tarifini mutlaka denemelisiniz.

Klasik pilavlardan sıkılanlara: Arpa şehriyeli kuskus pilavı tarifi

TİRAMİSUTiramisu, özellikle hafif çikolatalı tatlı severlerin en gözde tariflerinden bir tanesi. İyi bir tiramisu yapmak için bir sürü farklı tarif ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle iftar yemeğinde sizi yormayacak ve hızlıca yapabileceğiniz bu tiramisu ile 24. gün iftar menünüzü tatlı bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

İpek gibi kremasıyla: Tiramisu tarifi 

Farklı bir menü alternatifi için:

Şimdiden afiyet olsun!

25. gün iftar menüsü için tıklayın;

marmaraereglisi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu