Haber

Pakistan’da patlama: 2 ölü

Pakistan’ın Peşaver kentinde meydana gelen patlamada 2 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı. Konuyla ilgili açıklama yapan polis yetkilileri, paramiliter güçlere ait bir aracın yakınında düzenlenen intihar saldırısında saldırgan ile bir kişinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda kişinin de yaralandığını söyledi.

Reuters’in haberine göre, saldırıyı yeni kurulan cihatçı örgüt “Tehreek-e-Jihad” üstlenirken, adının açıklanmaması kaydıyla konuşan üst düzey bir yetkili, “Bir şehit var, yedi yaralı var ama hepsinin durumu ortada. yaralı durumu stabil.”

YARALILAR HASTANEYE KATILDI

Hayatabad Sağlık Kompleksi Sağlık Müdürü Shehzad Akbar Khan, saldırıda yaralanan iki kişinin hastaneye kaldırıldığını doğrulayarak, ikisinin de durumlarının iyi olduğunu bildirdi. Diğer yaralılar CMH adlı başka bir hastaneye kaldırıldı.

Polisten yapılan açıklamaya göre patlama, Peşaver’de Hudut Birlikleri paramiliter güçlerine ait bir araca yönelik düzenlenen intihar saldırısı sonucu meydana geldi. Geçen hafta cihatçı örgüt Belucistan’da bir askeri üsse baskın düzenlemişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu