Haber

Prof. Dr. Huban Atilla Türk Oftalmoloji Derneği Başkanı Oldu

Türk Oftalmoloji Derneği’nin yeni lideri ve yönetim kurulu göreve başladı

 

Prof. Dr. Huban Atilla Türk Oftalmoloji Derneği Genel Lideri Oldu

 

Ülkemizin göz hekimlerini Türkiye’de temsil eden en önemli kuruluşlarından biri olan Türk Oftalmoloji Derneği’nin yeni genel başkanı Prof. Dr. Huban, Atilla oldu. Antalya’da yapılan genel kurul toplantısının ardından 2021 yılından bu yana TOD Genel Sekreteri olarak görev yapan Atilla, Prof. Dr. ile birlikte genel başkanlık görevini üstlendi. Görevi Ziya Kapran’dan devraldı.

 

Göz doktorlarının Türkiye’deki tek mesleki temsil örgütü olarak 1928 yılında kurulan Türk Oftalmoloji Derneği’nin yeni başkanı. Prof. Dr. Huban Atilla olmuş. Seçimli genel kurulda 2023-2025 dönemi Merkezi Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu seçildi. Profesör Doktor. Kıvanç Güngör, Genel Sekreter ve Geleceğin Lideri seçildi. Prof. Dr. Huban Atilla ve yönetim kurulu göreve başladı.

 

Huban Atilla, genel kurulda yaptığı konuşmada, “Pandemi sürecinde ve sonrasında yaşadığımız deprem felaketinde derneğimize liderlik eden, bu zor dönemde özveriyle çalışarak çok değerli işlere imza atan Prof. Dr. Ziya Kapran’a ve Merkezi Yönetim Kurulu’nda görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Türk göz doktorlarının ve mesleğimizin gelişmesi için karşılaştıkları her türlü zorluğa karşı yorulmadan çalışarak bizlere ve gelecek nesillere örnek oldular. Yeni yönetim konseyi olarak 2 yıl boyunca en doğru şekilde çalışarak mesleğimizin ve meslektaşlarımızın gelişimine katkı sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Cumhuriyetimizin 100. ve Türk Oftalmoloji Derneğimizin kuruluşunun 95. yılında bu değerli görevi üstlenmenin gururunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve vizyonunu benimseyerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. “Bizi bu göreve layık gören ve oy veren tüm genel heyet üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

TOD Genel Başkanlığını Prof. Dr. Prof. Huban Atilla’ya devretti. Dr. Ziya Kapran, “Değerli dostum, değerli meslektaşımı tebrik ediyor, kendisine ve yönetim kuruluna yeni görevlerinde başarılar diliyorum. “Zor zamanlarda birlikte çalışarak zorlukların üstesinden geldik, başkanımızın ve yeni yönetim kurulumumuzun da aynı anlayışla ilerleyeceğine inanıyorum” dedi.

 

Göz doktorlarının gelişimine katkı

TOD Genel Lideri Prof. Dr. Huban Atilla Genel heyete yaptığı konuşmada öncelikle 57. Ulusal Kongre organizasyonunda görev alan tüm TOD üyelerine ve genel kurula katılan meslektaşlarına teşekkür etti. 1928 yılında kurulan Türk Oftalmoloji Derneği’nin Türkiye’de 5 binden fazla oftalmologu temsil ettiğini hatırlatarak, “Benim ve grup arkadaşlarımın gelecekteki amacı, oftalmolog üyelerimizin mesleki gelişimine katkıda bulunmak ve Ülkemizi küresel ölçekte başarılara imza atarak temsil edecek göz doktorları yetiştirmek” dedi. gerekirse yapacaktır. Yeni dönemde de bilimsel gelişmeleri yakından takip edip hızla uygulayarak halkımızın ihtiyaç duyduğu göz sağlığı hizmetini en uygun şekilde sunmaya devam edeceğiz. “Türk göz doktorlarının ve mesleğimizin gelişmesi için el ele çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Türk Oftalmoloji Derneği Yönetim Kurulu

Prof. Dr. Huban Atilla – Başkan

Prof. Dr. Kıvanç Güngör – Genel Sekreter ve Gelecek Dönem Başkanı

 

Merkezi Yürütme Konseyi Üyeleri

Doç. Dr. Suzan İtimat Yılmaz

Prof. Dr. Onur Misafir

Prof. Dr. Fatih Mehmet Mutlu

Prof. Dr. Feyza Önder

Prof. Dr. Hakan Özdemir

Prof. Dr. Banu Turgut Öztürk

Doç. Dr. Gamze Uçan Gündüz

Prof. Dr. Gürsel Yılmaz

Prof. Dr. Tekin Yaşar

 

Denetleme Kurulu

Prof. Dr. Melis Palamar Onay

Prof.Dr.Muhammed Batur

Prof. Dr. Yaşar Duranoğlu

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kesanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu