Haber

Roboski’de Hayatını Kaybedenler 11. Yıldönümlerinde Anıldı.

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Ortasu köyünde “Roboski Katliamı” olarak anılan olayın 11’inci yıl dönümünde hayatını kaybeden 34 kişi mezarları başında anıldı. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, “Aslında olay karanlık koridorlarda yaşanan bir olay değil ama şimdiki Cumhurbaşkanı, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan size karanlık koridorlarda kalmayacağına dair söz verdiğinde. , işin ne olduğunu çok iyi biliyordu.”

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Ortasu köyünde 28 Aralık 2011’de meydana gelen ve “Uludere Olayı” ya da “Roboski Katliamı” olarak bilinen olayın 11. yıl dönümünde hayatını kaybeden 34 kişi kabirleri başında anıldı. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, hayatını kaybeden vatandaşların aileleriyle bir araya gelerek anma törenine katıldı.

Levent Gök burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“ERDOĞAN SİZE ‘KARARLIK SARAYLARDA KALMAZ’ SÖZÜNÜ VERİRKEN İŞİNİN NE OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLDİ”

“Bugün de büyük acılar yaşamaya devam ediyorsunuz. 11 yıldır beraberiz, hep göz göze geldik, hep ağladık, her anmada, diğer zamanlarda hep kucaklaştık. Hepiniz adaletin gelmesini umutla beklediniz.” Kendi vatandaşı olduğunu ve adaletten pay alacağınızı bilmesini bekliyordunuz.Adalet gelmedi.Aslında olay karanlık koridorlarda yaşanan bir olay değil, şimdiki Cumhurbaşkanı’nın, Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, karanlık koridorlarda kalmayacağının sözünü verirken işin ne olduğunu çok iyi biliyordu.

“ADALET ÇOK AÇIK OLDUĞU İÇİN ROBOSKİYE GELMİYOR”

Sevgili anneler bilin ki çocuklarınızın ölümüyle sonuçlanan bu olay karanlık bir olay değil, çok net bir olaydır, çok net bir olaydır, adalet Roboski’ye tecelli etmez çünkü çok açıktır. Devletin tüm üst kademesinin sorumluluğunda olan bir olaydır. MİT’ten Genelkurmay’a, tüm üst düzey Milli Güvenlik Kurulu yöneticilerine, mevcut Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler’e uzanan bir karar sürecidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu