Haber

Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi: Şiddeti durdurmanın zamanı geldi

YENİ Rusya’nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, Gazze’de mevcut şiddetin durdurulması gerektiğini ve gelecek hakkında konuşmak için henüz erken olduğunu belirtti.

Nebenzia, BM Güvenlik Konseyi’nden ayrıldıktan sonra gazetecilere açıklama yaptı.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, “Sonuçta Batı Şeria ile Gazze’yi birleştiren bir yönetime ve daha önce de söylediğimiz gibi bir Filistin devletine ihtiyaç var.” Açıklamalarının sorulması üzerine Nebenzia, “Aslında bu soruyu yanlış kişiye soruyorsunuz” dedi. tepkisini verdi.

“Şimdi şiddeti durdurmanın zamanı geldi”

Nebenzia, “Şimdi Gazze’nin geleceği hakkında konuşmanın zamanı değil. Şimdi şiddeti durdurmanın ve büyük ölçekte öldürülen sivillerin hayatlarını kurtarmanın zamanıdır.” dedi. dedi.

“Mevcut durumu kurtarmamız lazım.” dedi Nebenzia, gelecek hakkında konuşmak için henüz çok erken olduğuna dikkat çekti.

BM Güvenlik Konseyi’nde Gazze ile ilgili bir karar olup olmadığı sorulduğunda Nebenzia, “Arka planda bazı gelişmeler var ama bunları paylaşacak durumda değilim.” söz konusu.

İsrail’in Gazze saldırılarında son durum

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’in “Filistinlilere ve Mescid-i Haram başta olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine tepki gösterdiği” gerekçesiyle kapsamlı bir saldırı başlatırken, Aksa”nın ardından İsrail ordusu Gazze Şeridi’ne ağır hava bombardımanı başlattı. başlattı.

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda 34’ü asker olmak üzere 1.400’den fazla İsraillinin öldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İsrail’e göre Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasına göre Gazze’de İsrail’in saldırılarında 4 bin 324’ü çocuk, 2 bin 823’ü kadın olmak üzere 10 bin 569 Filistinli öldürüldü, en az 26 bin 475 kişi de yaralandı.

Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler 163 Filistinliyi öldürdü.

İsrail ordusu, Gazze’nin binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi, Nasr Çocuk Hastanesi, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastaneleri ile Kudüs çevresini ve Filistin’e bağlı Endonezya hastanelerini vurdu. Kızılay, tahliyeye zorluyor. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 63 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

besikduzu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu