Ekonomi

Samsun Havza OSB’ye 50 Milyon Liralık Yatırıma Arsa Tahsisi Onaylandı

Samsun’da Havza Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 50 milyon liralık yatırım için talep edilen arsa tahsisi onaylandı.

Havza OSB’nin ilk etabında 100 kişiye istihdam sağlayacak, ofis mobilyası ve konteyner üretimi yapacak firmanın arsa tahsis talebini görüşmek üzere Havza OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Vali Orhan Tavlı başkanlığında Samsun Valiliği’nde toplantı yapıldı.

Toplantının ardından yer tahsis talebinin onaylanmasına karar verildi.

Tavlı, yatırımın bölge ve ülke ekonomisine hayırlı olmasını umduğunu ifade etti.

Havza OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat da yatırımın istihdama katkı sağlayacağına dikkat çekerek, “Havza OSB yatırımcı çekmeye devam ediyor. OSB’nin istihdama ve ekonomiye katkısını artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ” söz konusu.

Havza OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza OSB’nin konumu ve sağladığı olanaklarla yatırımcıların dikkatini kısa sürede çektiğini vurgulayarak, “Yatırımlar gerçekleştikçe Havza gelişmeye devam ediyor. Havza’da üretimin başlamasıyla birlikte. OSB, ilçe nüfusu artmaya başladı.Havza OSB, “Büyümeye ve gelişmeye devam edecek. Bölgemize yapılan yatırım hayırlara vesile olsun.” ifadesini kullandı.

Yatırımı yapacak firmanın sahibi Aykut Safi, talep ettikleri 7 bin 406 metrekare arazi üzerine kurulacak 4 bin metrekare kapalı alanda üretim yapılacağını ve üretime başlayacaklarını belirtti. 50 milyon liralık yatırımla 2 yıl içinde.

Konuşmaların ardından taraflarca yer tahsisine ilişkin sözleşme imzalandı.

Toplantıya Havza OSB Müdürü Hasbi Altuntaş da katıldı.

erdemli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu