Haber

Bitlis Valiliğine Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu atandı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bitlis Valiliğine Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Valilik Kararnamesi ile 57 ilin valisi değişirken, Valilik Başmüfettişi olarak Bitlis’te yaklaşık 6 yıldır vali olarak görev yapan Oktay Çağatay atandı.

Erol Karaömeroğlu kimdir?

1970 yılında Rize’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Rize’de, yüksek öğrenimini Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. Kaymakam adayı olarak Erzincan Valiliği’nde kaymakam olarak göreve başladı. Stajını Rize’nin Çayeli ilçesinde kaymakamlıkta, Kilis merkez ve ilçelerinde mülkiye müfettişi olarak yaptı. İçişleri Bakanlığı’nda yabancı dil kursuna gittikten sonra 8 aylığına İngiltere’ye gönderildi. Türkiye’ye dönüşünde Ordu Ulubey Kaymakam Yardımcılığı görevinde bulundu.

Temmuz 1997’de Tokat Artova’da kaymakam olarak 84. nakil kaymakamlık kursuna katılarak göreve başladı. Sırasıyla Çaykara, İdil, Bozdoğan ve Palu Kaymakamlığı yaptıktan sonra Batman Vali Yardımcılığı yaptı. Vezirköprü, Ula ve Şereflikoçhisar valiliklerinden sonra Altındağ Kaymakamlığı görevini yürütmüştür.

Dün gece yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Bitlis Valiliği’ne atanan Erol Karaömeroğlu evli ve 3 çocuk babası. – BİTLİS

haber-saphane.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu