Haber

İngiltere’de polise cinsel saldırı suçlaması: Kamera kayıtları ortaya çıktı

İngiltere’de 38 yaşındaki Zayna İman, Manchester polisini cinsel saldırıyla suçladı. 2021’de gözaltına alındığında 40 saat taciz edildiğini anlatan İman, polisin saldırıyı örtbas etmeye çalıştığını söyledi.

KAMERA KAYITLARINDA 3 SAAT BOŞLUK VAR

Manchester Polis Departmanında görev yapan polislerin kendisine uyuşturucu madde verdiğini ve cinsel tacizde bulunduğunu ileri süren İman’ın iddialarının ardından güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Ancak kamera kayıtlarında 3 saatlik bir boşluk olduğu belirlendi. Kayıp görüntülerde polis tarafından kıyafetleri kesilen İman’ın saatlerce bir hücrede yüz üstü bırakıldığı belirlendi. İngiliz basınına konuşan İman, “3 polis pantolonumu çıkarıp iç çamaşırımı kesti” dedi.

Taburcu olduktan sonra hastaneye gittiğini anlatan İman, cinsel saldırı izleri olduğunu söyledi. İman’ın tıbbi raporunda, “Akıl hastalığı öyküsü yok. Tedavi edilmeden düzelen akut bir psikotik olay nedeniyle başvurdu. Bu muhtemelen ‘tarihsel tecavüz öyküsü’ olarak adlandırılan ilaçtan kaynaklanıyordu.”

‘HİÇBİR ŞEKİLDE mazur görülemez’

Eski müfettiş, olayın 3 saatlik video görüntüsüne erişim talep eden İman’a da destek verdi. Eski başkomiser Martin Harding, polisin eyleminin asla haklı gösterilemeyeceğini söyledi. (DIŞ HABERLER)

menemenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu