Haber

İstanbul’da Termometreler 41 Dereceyi Gördü

Bunaltıcı sıcakların etkili olduğu mega kent İstanbul’da termometreler 41 dereceyi gösterdi. Sıcaktan bunalan bazı vatandaşlar başlarını ıslatırken, diğerleri gölgelik alanlarda oturmayı tercih etti.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla doğal afet uyarısı yapılırken, meteoroloji yetkilileri vatandaşları işleri olmadığı sürece dışarı çıkmamaları konusunda uyardı. Yetkililer vatandaşların özellikle öğle saatlerinde güneş çarpmasına karşı dikkatli olmalarını istedi. Bunaltıcı sıcakların etkili olduğu mega kent İstanbul’da termometreler 41 dereceyi gördü. İstanbul’un en değerli turistik ve tarihi yerlerinden biri olan Sultanahmet Meydanı’nda sıcaktan bunalan bazı vatandaşlar başlarını ıslatırken, diğerleri gölgelik alanlarda oturmayı tercih etti. Rekor sıcaklık nedeniyle Sultanahmet Meydanı’ndaki güneş altındaki bankların boş kaldığı görüldü.

75 yaşında olduğunu söyleyen bir vatandaş, sıcak havaya rağmen işini sevdiği için çalıştığını belirterek, “Bunaltıcı bir sıcak var. İklimin değişeceği yıllardır söyleniyor. bilinçli olmak.”

Gaziantep’ten geldiğini söyleyen bir vatandaş, “Antep’te böyle değil. Orada nem yok, hava kuru. O yüzden sıcağı pek hissetmiyoruz. Bunaltıcı bir sıcak var.”

yesilli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu