Haber

Kocaeli aşkımızın en güzel fotoğrafları

Kocaeli Büyükşehir’in Aşkımız Kocaeli taşınabilir uygulamasının temmuz ayı amatör fotoğrafçılar sıralamasında yer aldığı belli oldu.

Kocaeli’nin fotoğraf belleğini oluşturacak Aşkımız Kocaeli taşınabilir uygulamasında temmuz ayında dereceye giren fotoğraflar sahiplerine ödül kazandırdı. Kocaeli’nin en güzel fotoğraflarını çekebilirim diyenler için Büyükşehir Belediyesi tarafından Temmuz ayında yeni bir uygulama başlatıldı. Hizmete açılan Sevdamiz Kocaeli uygulamamız Kocaeli’ye özel, halka açık, interaktif ve fotoğraf tabanlı bir fotoğraf platformu haline geldi. Temmuz ayında uygulamaya fotoğraf yükleyen ve beğeni alarak en çok puan alan 5 kişi aynı zamanda ayın ikramlarının da sahibi oldu.

TEMMUZ AYINDA 486.770 GÖRÜNTÜLENME

Hizmete açılan Sevdamiz Kocaeli uygulamamızda fotoğrafseverler şehir, doğa, turizm, sanat, kültür, tarih ve hayata dair fotoğraflarını paylaşıyor ve halkın beğenisine sunuyor. Fotoğraf tutkunları için Temmuz ayında hizmete giren Sevdamiz Kocaeli platformumuzun ilk ödülleri sahiplerini buldu. Temmuz ayında 680 Platform üyesi tarafından yüklenen 486.770 görüntülenme, 2.742 fotoğraf arasından en çok beğeni alan 5 kişi ödüllerini aldı.

KAZANANLAR ÖDÜLLERİ ALDI

Temmuz ayında Berna Kandaz 7 bin 200 puanla birinci, Buket Bilgen Kandemir 4 bin 300 puanla ikinci, Ecrin Ulu 3 bin 300 puanla üçüncü, Nazlı Çalkaya 3 bin puanla dördüncü ve Tuncay Kurt 2 bin 500 puanla beşinci oldu. . . Yarışmada birinciye akıllı telefon yazıcısı, ikinciye dijital fotoğraf çerçevesi, üçüncüye selfie çubuğu ve tripod, dördüncüye portatif gimbal, beşinciye telefon teleskopu ve dürbünü verildi.

 

FOTOĞRAF HAYRANLARI İÇİN

Platform üyesi Tuncay Kurt, “30 yaşındayım. Doğduğumdan beri İzmit’te yaşıyorum. Aşkımızın Kocaeli Platformu duyurusunu sosyal medyada ve tramvayda gördüm, ardından fotoğraf tutkumla hemen üye oldum, fotoğraflarımı yükledim ve ay sonunda topladığım puanlarla beşincilik ödülünü kazandım. Mutluyum. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir platformu fotoğrafseverlere açması çok güzel oldu. Meraklılarına şehrimizi tanıtacak ve turizmine katkı sağlayacak fotoğraflarıyla fotoğrafa ilgi duyan herkesin platforma katılmasını öneriyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bu imkanı sağladığı için teşekkür ediyorum” dedi.

”BELEDİYENİN SAYFASINDA GÖRÜYORUM”

Üçüncü sırada hediyesini alan Ecrin Ulu duygularını paylaştı. Ulu, “Aşk Kocaeli Platformumuzu Kocaeli Belediyesi’nin Instagram hesabından gördüm. Fotoğraf yüklemek için giriş yaptım. Keyifli ve güzel bir uygulama… Çok güzel fotoğraflar var. Çok beğendim, emeği geçenlere teşekkür ederim.”

“KOCAELİ’Yİ BU PLATFORMDA KEŞFEDİM”

İkincilik ödülünü alan Buket Bilgen Kandemir, “Aslında Kocaeli’de yaşamıyordum ama Kocaeli’de yaşıyorum. Bir süre sonra daha çok Gebze’ye giderken fotoğraf çektim. Gördüğüm fotoğrafları paylaşmak istedim. Aşkımız Kocaeli’yi sosyal medyada görünce çektim.Bu platform Kocaeli’de hiç bilmediğim yerleri keşfetmemi sağladı.Mesela haftasonu sadece o platformda gördüğüm bir yere doğa yürüyüşüne çıktım. Kocaeli fotoğraf camiasına da faydalı olacağına inanıyorum.Böylesine keyifli bir uygulama geliştiren Büyükşehir’e de teşekkür ediyorum” dedi.

PAYLAŞ VE KOCAELİ’Yİ KEŞFEDİN

Platform üyeleri tarafından yüklenen tüm fotoğraflar, tek bir tıklama ile Instagram, Twitter, Facebook ve diğer sosyal medya platformlarında paylaşılabilir. Tamamen Kocaeli’nde çekilmiş fotoğraflardan oluşan platform; profesyonel ve amatör fotoğrafçıları, yerli turistleri ve tüm Kocaelilileri etkileyici Kocaeli fotoğraflarıyla buluşturan interaktif bir web platformu haline geldi. Fotoğraf tutkunları çektikleri Kocaeli fotoğraflarını platforma yükleyerek hem fotoğraflarını başkalarının beğenisine sunabiliyor hem de birbirinden güzel Kocaeli fotoğraflarını keşfedebiliyorlar. Bu arada Kocaeli’yi paylaşarak Kocaeli’yi keşfedebilirsiniz.

PUAN TOPLA, HEDİYE KAZAN
Kocaeli’yi fotoğraflamaktan hoşlanan herkes platformu takip edebilir, Kocaeli fotoğraflarını Sevdamiz Kocaeli Fotoğraf Platformu’na yükleyerek ve diğer kullanıcıların fotoğraflarını beğenip paylaşarak puan toplayabilir ve “Pursule”ye tırmanabilir.  Her ay ilk beşe giren üyeler için hazırlanan sürpriz ikramlardan birini kazanabilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-eflani.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu